Rejestracja na warsztaty

Zarejestruj się na warsztaty
Uwaga! Smartfon 2024

Dziękujemy, zapisy na warsztaty zakończone.

Warsztat I

Prowadzący: Bogna Białecka

Warsztat:  Higiena cyfrowa – tylko praktyka

[Maksymalna liczba uczestników: 80]

Opis: Dużo mówimy o wprowadzaniu higieny cyfrowej, w domu i szkole ale jak to konkretnie zrobić? Praktyczne warsztaty, w wyniku których wyjdziecie z gotową receptą na wprowadzenie higieny cyfrowej w domu lub klasie.

Warsztat II

Prowadzący: Prof. Mariusz Jędrzejko

Warsztat:   Modelowanie relacji dzieci – technologie cyfrowe. Szkolna i domowa profilaktyka cyberuzależnień

[Maksymalna liczba uczestników:  120]

Opis: Opis rozwoju cyberuzaleznień oraz metod ich diagnozy na poziomie domu i szkoły. Delegacje do modelowania relacji dzieci (uczniowie) – technologie cyfrowe z uwzględnieniem grup 0-4 lata, 6-10 lat  11-13 lat 14-17 lat. delegacje dla wymagań stawianych dzieciom w zakresie korzystania z technologii cyfrowych – kontrakt cyfrowy. wskazówki dla domowej terapii symptomów cyberuzaleznień. Zasady korzystania ze smartfonów w procesie edukacji.

Warsztat III

Prowadzący: Wiktoria Kufel, Julia Dykla, Aleksandra Kurek,

Warsztat: „Rewire, podłącz się ponownie”

[Maksymalna liczba uczestników:  20]

Opis: Świadomość narastającego problemu uzależnienia od urządzeń mobilnych, stała się inspiracją do stworzenia projektu  badawczo-treningowego dedykowanego dzieciom.

W kolejnym roku szkolnym (tj. od września 2024 ) zapraszamy uczniów w wieku ok. 10 lat na trzymiesięczny cykl autorskich spotkań treningowych, poprzez które chcemy  pomóc im zmniejszyć potrzebę korzystania z elektroniki oraz wskazać  alternatywne formy spędzania wolnego czasu i rozwinąć nowe umiejętności.

W okresie dorastania oraz funkcjonalnego  dojrzewania struktur mózgowych odpowiedzialnych za myślenie, zarzadzanie, kontrolę, uwagę  i planowanie działań, włączenie stosownej korekty zachowań, przekierowanie uwagi na nowe  cele, wydaje się być idealnym sposobem na osiągnięcie pożądanych efektów.

Podczas Warsztatu, chcemy porozmawiać  z Rodzicami i Nauczycielami, by przedstawić nasze plany  i idee, odpowiedzieć na pytania oraz zaprezentować wybrane ćwiczenia oraz narzędzia treningowe i badawcze.

Warsztat IV

Prowadzący: Fundacja Rozwoju Kreatywności:

Warsztat: Kierunek wyobraźnia: Jak dzięki prostym ćwiczeniom obudzić w sobie twórcę?

[Maksymalna liczba uczestników: 21]

Opis:

Pracując w podgrupach, poznacie różne techniki procesu twórczego. Będziecie mieli okazję zmierzyć się z jednym z kluczowych elementów międzynarodowego programu Destination Imagination, czyli Wyzwaniami Na Już. Wspólnie poczujemy się jak uczestnicy Ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności.

Warsztat V

Prowadzący: Fundacja Fundacja Wspomagająca Wychowanie „ARCHEZJA”

Warsztat: Gra profilaktyczna CUDER

[Maksymalna liczba uczestników: 50]

Opis: Proponowany system profilaktyczny jest nowatorskim ujęciem pracy wychowawczej opartej na wartościach i zasadach towarzyszących prawidłowemu rozwojowi człowieka. Profilaktyka zintegrowana, obejmuje swoim oddziaływaniem dzieci, młodzież oraz dorosłych (rodzice, nauczyciele). Rozumiana jest jako działanie wspomagające wychowanie oraz chroniące przed szeroko rozumianymi zagrożeniami w rozwoju. Realizowana systemowo pozwala zmniejszać całe spektrum zagrożeń: alkoholizm, narkomania, agresywność, przestępczość, wyuzdanie, rozpacz itp. 

ZAPRASZAMY!

Konferencja będzie drugim wydarzeniem w ramach akcji “Uwaga! Smartfon”. Już niebawem planowane są kolejne inicjatywy – zapraszamy do śledzenia informacji na stronie i w mediach społecznościowych.