Międzynarodowa konferencja:
UWAGA! SMARTFON

Zapis konferencji

Blisko 250 uczestników biorących udział stacjonarnie, setki uczestników online, 21 prelegentów, 5 sesji tematycznych i 2 wykłady gości specjalnych . To pierwsze takie wydarzenie poświęcone problemom i skutkom nadmiernego korzystania ze smartfonów przez dzieci i młodzież w Polsce. 

Wydarzenie zostało zorganizowane w formule hybrydowej – na żywo, w centrum kongresowym ICE w Krakowie i w sieci.

Eksperci szukali odpowiedzi m.in. na pytania: jak technologia wpływa na społeczeństwo i stosunki międzyludzkie, czy smartfony ułatwiają rodzicielstwo?  Jakie rozwiązania powinny stosować szkoły, aby radzić sobie z nadużywaniem elektroniki? Jakie problemy psychiczne mają dzieci i młodzież oraz czy wpływ technologii na psychikę młodego pokolenia będzie wymagał zmian w sposobie pracy?

Kto był z nami?

Konferencja „Uwaga! Smartfon” to wyjątkowe wydarzenie, w którym udział wzięli wybitni specjaliści z dziedziny pedagogiki, psychologii i psychiatrii oraz eksperci i popularyzatorzy wiedzy o cyfrowych zagrożeniach z całego świata!

Jean M. Twenge

gość specjalny

Kto był z nami?

Konferencja „Uwaga! Smartfon” to wyjątkowe wydarzenie, w którym udział wezmą wybitni specjaliści z dziedziny pedagogiki, psychologii i psychiatrii oraz eksperci i popularyzatorzy wiedzy o cyfrowych zagrożeniach z całego świata!

Manfred Spitzer

Jean M. Twenge

gość specjalny

PRELEGENCI

PRELEGENCI

Adrian Zandberg

Andrzej Kulig

Anna Rywczyńska

Bogna Białecka

Jadwiga Emilewicz

Janusz Cieszyński

Janusz Morbitzer

Justyna Orłowska

Konrad Ciesiołkiewicz

Łukasz Cichocki

Manfred Spitzer

Mariusz Kokodyński

Michał A. Michalski

Michał Kot

Piotr Trudnowski

Roman Solecki

Róża Szafranek

Tomasz Lewandowski

Urszula Nowogórska

Czy wiesz…

Co grozi dzieciom z pokolenia smartfonów?

Celem konferencji jest ukazanie zagrożeń związanych z nadużywaniem smartfonów przez dzieci i młodzież szkolną oraz zaproponowanie alternatywnych form spędzania przez nich wolnego czasu.

8:30-8:45

Briefing prasowy

Centrum Kongresowe ICE Kraków

8:30-9:00

Rejestracja uczestników

Centrum Kongresowe ICE Kraków

9:00-9:15

Otwarcie konferencji

Prezes Fundacji Projekt PL Adam Zych

Wiceprezydent Miasta Krakowa Andrzej Kulig

9:15-10:00

Wykład online prof. Jean Twenge

10:15-11:15

I Sesja panelowa (dwie sesje równoległe):

1. SALA GŁÓWNA: Społeczeństwo & Relacje – jak technologia wpływa na społeczeństwo i stosunki międzyludzkie, czy buduje, czy osłabia kapitał społeczny.

Uczestnicy panelu: Wiceprezydent Miasta Krakowa prof. Andrzej Kulig, min. Janusz Cieszyński, Urszula Nowogórska (Poseł na Sejm RP), Konrad Ciesiołkiewicz (prezes Fundacji Orange), Adrian Zandberg (Poseł na Sejm RP).

2. SALA S4: Rodzicielstwo & Bezpieczeństwo – czy smartfony ułatwiają, czy utrudniają rodzicielstwo, jak bardzo kwestie bezpieczeństwa wpływają na proliferację smartfonów?

Uczestnicy panelu: dr. Łukasz Cichocki (Szpital im. Babińskiego), Michał Kot (Instytut Pokolenia), Anna Rywczyńska (NASK), Piotr Trudnowski (Klub Jagielloński).

11:30-12:30

II Sesja panelowa (dwie sesje równoległe):

1. SALA GŁÓWNA: Edukacja & Szkoła - czy technologia pomaga, czy przeszkadza? Jakie rozwiązania powinny stosować szkoły, aby radzić sobie z nadużywaniem elektroniki i rozproszeniami, które one generują.

Uczestnicy panelu: dr Tomasz Lewandowski (SMM Legal), prof. Michał Michalski (IWORIS), prof. Janusz Morbitzer (Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej, PAN), Adam Pawlikowski (Dyrektor SP w Polance).

2. SALA S4: Wychowanie & Uzależnienia - jakie wyzwanie wychowawcze mogą się pojawiać w związku z relacyjnymi i psychicznymi problemami dzieci i młodzieży nadużywającymi urządzeń „ekranowych”, jak im zaradzać?

Uczestnicy panelu: Bogna Białecka (FEZiP), dr Roman Solecki (Krakowski Instytut Logoterapii), Mariusz Kokodyński (Szpital im. Babińskiego), dr Krzysztof Mazur.

12:30-13:30

Przerwa lunchowa

13:30-14:45

Wykład na żywo – prof. Manfred Spitzer

14:45-15:45

III sesja panelowa

SALA GŁÓWNA (panel po angielsku) – Rynek pracy – czy wpływ, jaki nowe technologie mają na psychikę, nawyki i styl życia młodego pokolenia będą wymagały zmian w sposobie pracy? (więcej: TEKST.)

Uczestnicy panelu: prof. Manfred Spitzer, Jadwiga Emilewicz (poseł na Sejm RP), Jolanta Orłowska (GovTech), Róża Szafranek (HR Hints).

15:45-16:00

Zakończenie konferencji

PARTNER GENERALNY

KRAKÓW – MIASTO GOSPODARZ

PARTNER STRATEGICZNY

PARTNERZY I WSPÓŁPRACA

PARTNERZY MEDIALNI

Informacje

logo-1

DZIĘKUJEMY ZA PAŃSTWA UDZIAŁ

Konferencja była pierwszym wydarzeniem w ramach akcji “Uwaga! Smartfon”. Już niebawem planowane są kolejne inicjatywy – zapraszamy do śledzenia informacji na stronie i w mediach społecznościowych oraz oglądania retransmisji paneli tematycznych.