Skip to main content

Konferencja "Uwaga! Smartfon"

4 czerwca 2025

Lubelskie Centrum Konferencyjne

O

 konferencji

Konferencja „Uwaga! Smartfon” to unikatowe w skali całej Europy wydarzenie poświęcone zagadnieniom cyfryzacji i nadmiernemu korzystaniu z urządzeń ekranowych przez dzieci i młodzież. Spotykamy się w gronie wybitnych specjalistów z dziedziny pedagogiki, psychologii i psychiatrii oraz ekspertów i popularyzatorów wiedzy o cyfrowych zagrożeniach i cyfrowej higienie. Dyskutujemy m.in. o „uzależnieniu od ekranów”, cyfryzacji edukacji, kwestii smartfonów w szkołach i roli nowoczesnych technologii w życiu społecznym.

Kto

 skorzysta

z konferencji

Konferencja „Uwaga! Smartfon” jest skierowana do:

Nauczycieli i pedagogów

zainteresowanych edukacją medialną, cyberbezpieczeństwem i świadomym korzystaniem z technologii wśród uczniów.

Rodziców i opiekunów

chcących lepiej zrozumieć wpływ smartfonów na dzieci i młodzież oraz nauczyć się, jak wspierać zdrowe nawyki cyfrowe.

Psychologów i specjalistów

ds. zdrowia psychicznego – zajmujących się uzależnieniami cyfrowymi, wpływem ekranów na rozwój dzieci oraz ich kondycję psychiczną.

Decydentów i ekspertów ds. edukacji

pracujących nad strategiami regulującymi korzystanie z urządzeń cyfrowych w szkołach i instytucjach edukacyjnych.

Każdego

kto interesuje się zdrowym podejściem do technologii i chce świadomie korzystać z urządzeń mobilnych, dbając o równowagę cyfrową.

Udział w konferencji

był i zawsze pozostanie

bezpłatny!

Co można zyskać, biorąc

udział w konferencji?

Świadomość wpływu technologii na życie

Dowiesz się, jak smartfony i media cyfrowe wpływają na koncentrację, zdrowie psychiczne, relacje międzyludzkie oraz rozwój dzieci i młodzieży. Otrzymasz rzetelne informacje oparte na najnowszych badaniach naukowych.

Lepsze zrozumienie problemu uzależnienia od smartfonów

Dowiesz się, jakie mechanizmy powodują, że tak trudno oderwać się od ekranu, i nauczysz się, jak rozpoznawać pierwsze symptomy uzależnienia cyfrowego u dzieci i dorosłych.

Praktyczne wskazówki i strategie

Poznasz konkretne sposoby na ograniczenie negatywnego wpływu ekranów i budowanie zdrowych nawyków cyfrowych. Eksperci podpowiedzą, jak wprowadzać zasady korzystania z technologii w domu, szkole i pracy.

Wiedza o cyberbezpieczeństwie

Otrzymasz praktyczne wskazówki dotyczące ochrony prywatności i bezpieczeństwa online – zarówno swojego, jak i swoich bliskich. Dowiesz się jak chronić dzieci przed zagrożeniami w sieci, takimi jak cyberprzemoc, manipulacje czy szkodliwe treści.

Umiejętność wyznaczania zdrowych granic

Nauczysz się, jak znaleźć równowagę między światem online a offline. Dowiesz się, jak wdrożyć cyfrowy detoks, ograniczyć nadmierne korzystanie z technologii i poprawić jakość relacji rodzinnych oraz zawodowych.

Dostęp do wiedzy od najlepszych ekspertów

Spotkasz psychologów, pedagogów, badaczy i specjalistów ds. technologii, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami i rozwiązaniami. To doskonała okazja, by zadać pytania i rozwiać wątpliwości.

Możliwość wymiany doświadczeń

Konferencja to nie tylko wykłady, ale także okazja do spotkania innych rodziców, nauczycieli i profesjonalistów, którzy zmagają się z podobnymi wyzwaniami. Wspólna dyskusja pozwoli spojrzeć na problem z różnych perspektyw i znaleźć skuteczne rozwiązania.

Nie pozwól

 by technologia

 przejęła kontrolę -

 odłóż smartfon

 i żyj!

Licznik

4

dotychczasowe edycje

3000

uczestników wszystkich edycji konferencji

150

gości i prelegentów

100

partnerów

Goście specjalni

Goście

Bogna
Białecka

Psycholog, prezes Fundacji Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii, autorka kilkunastu już poradników psychologicznych w zakresie wychowania i relacji, redaktor portalu dla młodzieży www.pytam.edu.pl ukierunkowanego na rozwój kompetencji emocjonalnych, społecznych i profilaktykę uzależnień, portalu dla rodziców www.rodzice.co, oraz portalu ukierunkowanego na pomoc osobom uzależnionym od pornografii: www.sos.pytam.edu.pl

Karol
Tatara

Radca Prawny, Kwalifikowany Doradca Restrukturyzacyjny (Licencja Ministra Sprawiedliwości nr 682)
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz School of American Law organizowanej przez The Catholic University of America w Waszyngtonie wraz z WPiA UJ. Specjalizuje się w zakresie prawa upadłościowego oraz restrukturyzacyjnego. Doradzał w pierwszej przeprowadzonej w Polsce przygotowanej likwidacji (pre-pack), a także szeregu kolejnych tego rodzaju operacji, które są specjalnością Kancelarii. Uczestniczy także – w rozmaitych rolach – we wszystkich dostępnych po 01.01.2016 r. postępowaniach restrukturyzacyjnych (postępowanie sanacyjne, układowe, przyspieszone postępowanie układowe, postępowanie o zatwierdzenie układu).
Wiceprzewodniczący INSO – Sekcji Prawa Upadłościowego i Restrukturyzacyjnego Instytutu Allerhanda w Krakowie oraz Członek INSOL Europe – międzynarodowej organizacji zrzeszającej praktyków i teoretyków prawa upadłościowego. Prodziekan Krajowej Izby Doradców Restrukturyzacyjnych ds. Legislacji. Kurator spółek prawa handlowego. Ekspert zewnętrzny wchodzący w skład Zespołu powołanego przez Ministra Sprawiedliwości do opracowania projektu zmian przepisów w zakresie upadłości konsumenckiej oraz Zespołu ds. nowelizacji prawa restrukturyzacyjnego w związku z implementacją Dyrektywy 2019/1023. Ekspert Banku Światowego w zakresie prawnych aspektów niewypłacalności w raporcie Doing Business oraz analizach Global Indicators.
Gościnny wykładowca z zakresu prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego oraz prowadzący zajęcia dla aplikantów z tego zakresu.
W uznaniu zaangażowania w restrukturyzację spółki giełdowej Miraculum S.A. został przez Rzeczpospolitą uznany za Najlepszego Prawnika Przedsiębiorstwa 2011.
Od roku 2015 r. otrzymuje indywidualną rekomendację w kategorii prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego w Rankingu Kancelarii Prawniczych Rzeczpospolitej, jak również otrzymał rekomendację w międzynarodowym rankingu Who’s Who Legal, a także w Band 4 Restructuring / Insolvency rankingu Chambers Europe 2020 oraz 2021. W 2022 r. otrzymał Band 3 Restructuring / Insolvency rankingu Chambers Europe, a w 2023 r. dodatkowo indywidualną wzmiankę w Rankingu the Legal 500 EMEA Restructuring and Insolvency Poland.

Krzysztof
Mazur

Doktor nauk politycznych; były wiceminister rozwoju; pracuje na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz w branży VC.Autor kanału na Youtubie #Geoekonomia, na którym opisuje globalne zależnośc pomiędzy gospodarką, technologią, polityką i życiem społecznym. Członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP (2015-202) oraz Rady Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (2015-2019). Prezes Klub Jagiellońskiego (2007 – 2012 / 2015-2018); twórca wielu projektów społecznych (m.in. Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu). Mąż Pauliny i tata 5 dzieci.

Mariusz
Jędrzejko

Pedagog społeczny, specjalny i socjolog, dr w zakresie pedagogiki specjalnej, dr hab. nauk społecznych, profesor Akademii Nauk Stosowanych. Diagnosta i terapeuta uzależnień oraz cyberzaburzeń, mediator rodzinny, twórca i dyrektor naukowy Centrum Profilaktyki Społecznej, jednej z największych polskich platform profilaktyki zachowań ryzykownych i uzależnień, przewodniczący Rady Programowej Fundacji Bonum Humanum. Kieruje Ośrodkiem Wsparcia dla dzieci i Dorosłych z Uzależnieniami i Zaburzeniami w Józefowie. Praktyk.

Greta Winkler

Certyfikowany coach mocnych stron SCC wg Instytutu Gallupa, mentor i trenerka Maxwell Leadership Certified Team, specjalizująca się w pracy z liderami, zespołami i organizacjami. Prowadzi procesy rozwojowe oparte na odkrywaniu potencjału i mocnych stron, zarówno w sektorze NGO, jak i biznesie. Dwukrotnie organizowała Dni Świadomości Autyzmu, aktywnie angażując się w życie społeczne oraz działania edukacyjne, których celem jest budowanie zrozumienia wokół codzienności rodzin dotkniętych spektrum autyzmu. Prywatnie mama nastolatka z autyzmem – doświadczenia rodzinne stały się źródłem misji wspierania innych w podobnej sytuacji. Zarządzała przygotowaniami i organizowała międzynarodowe konferencje edukacyjno-transformacyjne. Aktywnie działa w obszarze nowych technologii, specjalizując się w wykorzystaniu sztucznej inteligencji w rozwoju firm i projektów rozwojowych. Łączy wiedzę z zakresu AI, rozwoju osobistego i doświadczenia rodzica, by tworzyć bardziej świadomy, wspierający świat dla różnorodności.

Roman Solecki

Stanisław Burdziej

Aleksandra Jankowiak

Piotr Czubaty

Dariusz Cupiał

Agnieszka Guzik

Michał Paluch

Pedagog społeczny, specjalny i socjolog, dr w zakresie pedagogiki specjalnej, dr hab. nauk społecznych, profesor Akademii Nauk Stosowanych. Diagnosta i terapeuta uzależnień oraz cyberzaburzeń, mediator rodzinny, twórca i dyrektor naukowy Centrum Profilaktyki Społecznej, jednej z największych polskich platform profilaktyki zachowań ryzykownych i uzależnień, przewodniczący Rady Programowej Fundacji Bonum Humanum. Kieruje Ośrodkiem Wsparcia dla dzieci i Dorosłych z Uzależnieniami i Zaburzeniami w Józefowie. Praktyk.

Katarzyna Zych

Janusz Wardak

Elżbieta Szulc-Wałecka

Michał Kot

Goście

Agenda

Partnerzy

Partnerzy

Wolontariat

Wypełnij formularz i zostań częścią zespołu wolontariuszy

Jeśli:

chcesz być częścią inspirującej inicjatywy, która przyczynia się do edukacji i świadomości w ważnej kwestii uzależnienia dzieci i młodzieży od ekranów,

chcesz pomóc w dotarciu do szerokiego grona odbiorców wydarzenia,

chcesz wesprzeć swoją aktywnością organizację konferencji "Uwaga! Smartfon".

To poszukujemy właśnie CIEBIE!

    Miejsce

    wydarzenia

    Lubelskie Centrum
    Konferencyjne
    Artura Grottgera 2,
    20-029 Lublin

    zobacz na mapie >

    Materiały

    do pobrania

    Informacja prasowa