speaker-photo

Mateusz Gola

Profesor Instytutu Psychologii Polskiej Akademii Nauk oraz profesor w Institute for Neural Computation na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Diego, specjalista w zakresie neuronauki, szczególnie uzależnień behawioralnych (np. od pornografii, zachowań seksualnych, gier komputerowych, czy hazardu) i skutecznej zmiany nawyków.

Od 2009 roku pracuje jako psychoterapeuta. Pomaga głównie osobom z nałogami, zaburzeniami nastroju oraz zaburzeniami lękowymi.

Współzałożyciel PredictWatch, firmy rozwijającej technologie wspierające osoby uzależnione w utrzymaniu abstynencji oraz pozwalające na wczesną predykcję nawrotów z wykorzystaniem urządzeń mobilnych. Autor 3 patentów i ponad 100 publikacji popularnonaukowych i naukowych. Jego prace przyczyniły się do umieszczenia przez Światową Organizację Zdrowia kompulsywnych zachowań seksualnych w Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób. Laureat szeregu prestiżowych nagród za osiągnięcia naukowe

i popularyzację wyników badań dotyczących mózgu.

W Polsce rozpoznawany z udziału w programie The Brain. Genialny umysł emitowanego przez Polsat w latach 2016–2017. Prowadzi szkolenia z zakresu zastosowania najnowszej wiedzy o mózgu w praktyce klinicznej oraz kształtowania zdrowych nawykóww codziennym życiu.