„Uwaga! Smartfon” powraca z nową formułą — „Uwaga! Smartfon praktykON”
23 października 2024 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się kolejna edycja największej w Polsce konferencji poświęconej cyfrowym wyzwaniom. Po raz pierwszy będzie to jednak konferencja w nowej, innowacyjnej formule. „Uwaga! Smartfon praktykON” to wydarzenie skierowanej głównie do praktyków. Zdajemy sobię sprawę, że po dogłębnej diagnozie rzeczywistości prowadzonej m.in. w trakcie Międzynarodowej Konferencji „Uwaga! Smartfon” przyszedł czas, aby „przejść od słów do czynów”.
Socjolog. Profesor nauk społecznych. Autor książek i artykułów naukowych.
Intelektualista, publicysta, felietonista, doświadczony konsultant polityczny.
W latach 2008 – 2010 doradca ds. bezpieczeństwa państwa Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Od 2015 roku doradca ds. bezpieczeństwa państwa Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego.
Od roku 2016 kieruje Ośrodkiem Studiów nad Wyzwaniami Cywilizacyjnymi Akademii Sztuki Wojennej monitorującym społeczne konsekwencje nowych technologii.
Autor m.in. książek: „Przemoc i poznanie: Studium z nie-klasycznej socjologii wiedzy”, Toruń: UMK 1995; „Privatizing the Police-State: The case of Poland”, London: Macmillan 2000 (wraz z M. Łoś); „Samobójstwo Oświecenia? Jak nowe technologie pustoszą ludzki świat”, Kraków: Wydawnictwo Kasper 2015, wraz z zespołem.
Ostatnio wydał książkę „Cyber kontra real: Cywilizacja w techno pułapce”, Warszawa: Nowa Konfederacja 2022; rozmowa Jaremy Piekutowskiego.
Sekretarz Miasta Katowice (zarządza pracą 7 pionów o łącznym budżecie ponad 200 mln zł), wykładowca na kierunku „Doradztwo polityczne i publiczne” na Uniwersytecie Śląskim, mentor programu Educare Leadership Academy, dyplomowany trener biznesu.
Absolwent politologii w specjalności dziennikarskiej oraz filologii rosyjskiej (oba kierunki: Uniwersytet Śląski). Ukończył także studia MBA w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej oraz Akademię Trenerów Biznesu w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu.
Od ponad 20 lat działa w sektorze NGO. Jako Prezes Zarządu Stowarzyszenia Instytut Regionalny w Katowicach realizował projekty edukacyjne dla młodzieży i studentów – „Katowicką Kuźnię Liderów" oraz „Katowicki Turniej Debat Oxfordzkich", mające na celu zwiększania partycypacji obywatelskiej w społecznościach lokalnych.
Pasjonat biegania, turystyki górskiej, karate, szachów i gier planszowych.
Wydawca, ekspert upowszechniania czytania.
Absolwentka UJ, Sorbony oraz Université Lumière w Lyonie. Współzałożycielka wydawnictwa Muchomor, współtwórczyni serii ‘Basia’ i ‘Czytam sobie’, wieloletnia dyrektor zarządzająca Książek Egmontu, współfundatorka i prezeska Fundacji Powszechnego Czytania. Zwyciężczyni konkursu Zwyrtała 2019 na najlepszy pomysł na promocję czytelnictwa za akcję „Książka na receptę. Recepta na sukces”, autorka poradnika upowszechniania czytania „Supermoc książek”. Szefowa wydawnictwa Słowne i Kolekcji w Burda Media Polska.
Prywatnie – mama czwórki dzieci, rowerzystka
Pedagog społeczny, specjalny i socjolog, dr w zakresie pedagogiki specjalnej, dr hab. nauk społecznych, profesor Akademii Nauk Stosowanych. Diagnosta i terapeuta uzależnień oraz cyberzaburzeń, mediator rodzinny, twórca i dyrektor naukowy Centrum Profilaktyki Społecznej, jednej z największych polskich platform profilaktyki zachowań ryzykownych i uzależnień, przewodniczący Rady Programowej Fundacji Bonum Humanum. Kieruje Ośrodkiem Wsparcia dla dzieci i Dorosłych z Uzależnieniami i Zaburzeniami w Józefowie. Praktyk.
Założyciel Fundacji Cyryla i Metodego, inicjator Tato.Net, trener. Absolwent KUL, stypendysta Institute For Ecumenical and Cultural Research, Saint John's University w Collegeville w USA, należy do Stowarzyszenia Innowatorów Społecznych ASHOKA i Stowarzyszenia Diakonia Światło-Życie. Bierze udział w pracach Rady Rodziny przy Ministrze Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Narodowej Rady Rozwoju - Rady do spraw Rodziny, Edukacji i Wychowania przy Prezydencie Rzeczypospolitej Polskiej. Jako trener przeprowadził ponad 2000 godzin szkoleniowych dla ojców, w tym dla ponad 250 osadzonych w zakładach karnych i aresztach śledczych. Autor wielu artykułów oraz książek: Na drodze ewangelizacji i ekumenii i Kolumbowie naszego pokolenia, współredaktor monografii Czas na Tatę (trzeci tom serii ABC. Analizy Badania Cele). Pasjonat kajakarstwa, jazdy konnej i gór. Ojciec trojga dorosłych dzieci, dziadek pięciorga wnucząt.
Adiunkt w Katedrze Filozofii Wychowania na Wydziale Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Pod jego redakcją ukazał się "Słownik wyrazów ratujących życie" (2023), będący jedną z publikacji krajowego Programu Wsparcia Psychologiczno-Pedagogicznego dla Uczniów, Nauczycieli i Rodziców, w czasie pandemii i wojny. Projekt ten realizował przy współpracy z wieloma rodzinami i szkołami z całej Polski. Wraz z Bogusławem Śliwerskim napisał książkę pt. "Uwolnić szkołę od systemu klasowo-lekcyjnego" (2021), która uzyskała Nagrodę Rektor Uniwersytetu Łódzkiego. Posiada doświadczenie pedagoga ulicy, przez lata organizował z młodzieżą wiele wydarzeń i festiwali w przestrzeni publicznej, szkolnej i medialnej. Jest również czynnym instruktorem i członkiem Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Narciarstwa - Polskiego Związku Narciarskiego. Inicjowałem wiele projektów prorodzinnych i edukacyjnych. Otrzymał tytułu: "Mistrza Pedagogii" i "Stella Virium", przyznane kolejno przez: Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego w Łodzi oraz Fundację Rozwoju Kwalifikacji w Krakowie.
Profilaktyk i familiolog z ponad 10-letnim doświadczeniem w edukacji i profilaktyce. Jako certyfikowany realizator programów profilaktycznych specjalizuje się w tematyce uzależnień oraz FASD. Dzięki swojemu praktycznemu podejściu skutecznie wspiera budowanie zdrowych nawyków i pozytywnych relacji.
Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz University of Applied Sciences w Kilonii (Niemcy). Członek zarządu i współwłaściciel firmy działającej w branży sportowej oraz właściciel firmy z branży osłon słonecznych. Prezes Fundacji Projekt PL, odpowiedzialnej za takie projekty, jak Forum Gen czy Polka XXI wieku. Pomysłodawca inicjatywy Uwaga Smartfon!, która m.in. pomaga uchronić najmłodsze dzieci od cyfrowego chaosu. Wraz z żoną Ewą wychowuje czwórkę dzieci.
Pedagog i profilaktyk, realizatorka rekomendowanych programów Archipelag Skarbów i Debata. Dzięki swojej wiedzy i praktycznemu podejściu potrafi skutecznie inspirować młodzież do troski o zdrowie psychiczne i odnajdywania własnej drogi w życiu.
Jest absolwentką prawa oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na UMCS w Lublinie. Zawodowo, od ponad 15 lat, wspiera firmy i instytucje w budowaniu efektywnych strategii komunikacyjnych, marketingowych oraz PR.
dominikanin, ceniony rekolekcjonista, duszpasterz. W latach 2005–2016 prezes Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny, a od września 2016 roku prezes Wydawnictwa W drodze.
Autor e-booka Wiara w czasach zarazy (2020). Współautor książki Liturgia krok po kroku (2021) napisanej wspólnie z ks. Wojciechem Nowickim oraz publikacji w imprincie dominikanie.pl: Decyzje, które zmieniły świat (2020), Droga do zbawienia (2020), Prosta modlitwa (2020).
Wiceprezes Fundacji Projekt PL, think-tanku badającego wpływ nowoczesnych technologii na człowieka, społeczeństwo i gospodarkę. Ekspert Narodowego Instytutu Wolności-Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Członek Rady Przedsiębiorców przy Rzeczniku MŚP. Zawodowy fundraiser, edukator i aktywny wolontariusz. Przeprowadził setki szkoleń dla rad pedagogicznych, warsztatów dla rodziców i zajęć praktycznych dla uczniów. Jest stałym współpracownikiem kilku miesięczników, na łamach których popularyzuje idee fundraisingu. Współpracuje, doradza lub pomaga wielu organizacjami pozarządowymi, m.in. Ogólnopolskiemu Portalowi DomyDziecka.org i Stowarzyszeniu Dzieci z Miopatią Mitochondrialną Pod Postacią Zespołu Leigha "Mali Bohaterowie". W przeszłości związany zawodowo z branżą wydawniczą i startupem FaceUp.
ks. dr Piotr Larysz - święcenia kapłańskie przyjął w 2007 roku, w 2018 roku obronił doktorat, duszpasterz środowisk harcerskich archidiecezji katowickiej, kapelan Śląskiej Chorągwi ZHP, działacz Polskich Kawalerów Maltańskich, w latach 2013-2021 prefekt w Zespole Szkół im. Ignacego Paderewskiego w Knurowie, w 2020 roku otrzymał nagrodę 'Laur Knurowa' za szereg inicjatyw społecznych. koordynator projektów "Laudato si" w 2022 roku bohater filmu dokumentalnego "Dziedzictwo" produkcji TVP.
Nauczycielka wychowania fizycznego oraz założycielka strony Kreatywny Nauczyciel WF. - https://kreatywnynauczycielwf.pl/o-mnie
Nauczyciel wychowania fizycznego oraz założyciel strony Kreatywny Nauczyciel WF. - https://kreatywnynauczycielwf.pl/o-mnie
dr Ewa Krupnik – Trenerka, Coach ACC ICF, specjalistka ds. public relations. Od kilkunastu lat związana z edukacją i pracą w sektorze społecznym. Ekspertka i wykładowca PR w NGO na Uniwersytecie Jagiellońskim. Prowadzi szkolenia w firmach, organizacjach pozarządowych jak i instytucjach publicznych. Przygotowuje analizy i kompleksowe strategie rozwoju, komunikacji dla organizacji pozarządowych a także innych podmiotów. Obecnie współpracuje z Fundacją Sela jako Dyrektor Fundacji. Pomysłodawczyni i inicjatorka O.Coaching! - portalu gdzie każdy może dołączyć do coachingowych podróżników. Ma misję, by pokazać jak coaching może pomagać w osiąganiu celów. Na co dzień pracuje także jako coach dla klientów indywidualnych, instytucji publicznych i biznesowych.
Absolwentka Uniwerystetu Jagiellońskiego wydziału zarządzania i Komunikacji Społecznej. Była skrzypaczka i lekkoatletka, Od 18 lat zmienia życie ludzi na zdrowsze. Właścicielka klubów sportowych, które jako nieliczne prowadzą zajęcia dla dzieci. Stawia na rozwój motoryczny najmłodszych oraz szeroko pojęty ruch jako środek prowadzący do dobrostanu fizycznego i psychicznego. Promuje i edukuje w zakresie wpływu aktywności fizycznej na rozwój mózgu u dzieci i młodzieży. Popularyzatorka nauki i rekreacji oraz ekspert w dziedzinie sportu w Fundacji Kodo zajmującej się dobrostanem cyfrowym.
Michał Bondyra – redaktor, dziennikarz, pisarz, radiowiec, youtuber
Prywatnie mąż i tata dwóch synów.
Hubert Jach – dziennikarz, tata 4-letniego Franka, społecznik w czasach studenckich, miłośnik żużla
Z mediami związany od 2019 roku. Najpierw dziennikarz, reporter i publicysta w Radiu Poznań. Dziś redaktor prowadzący portal Polskie Forum Rodziców, w którym porusza sprawy związane z kondycją psychiczną młodych ludzi, wpływu nowoczesnych technologii na najmłodszych, a także logoterapii i logoprofilaktyki, jako meto leczenia i zapobiegania kryzysom zdrowia psychicznego. W czasach studenckich pracujący na rzecz koleżanek i kolegów w Samorządzie Studentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza a także rzecznik prasowy regionalnego oddziału ogólnopolskiej organizacji młodzieżowej. Fan Stali Gorzów.
Hubert Jach w 2023 roku zdobył Nagrodę im. Wojciecha Dolaty w Konkursie Wielkopolskiego i Lubuskiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za dziennikarstwo, które wyróżnia się szczególną rzetelnością i fachowością.
Zajmuje się prawem międzynarodowym publicznym, prawem ochrony danych osobowych, międzynarodowym prawem humanitarnym konfliktów zbrojnych oraz filozofią prawa międzynarodowego. Interesują go: wolność ekspresji artystycznej, suwerenność zarówno w prawie międzynarodowym, jak i krajowym, relacja pomiędzy prawem a psychologią.
Autor kilkunastu publikacji z zakresu prawa konstytucyjnego, ochrony praw człowieka, prawa międzynarodowego publicznego oraz ochrony danych osobowych. Prelegent międzynarodowych i krajowych konferencji naukowych. Sędzia prestiżowego Philip C. Jessup International Law Moot Court Competition. Trener drużyn studenckich uczestniczących w konkursach typu moot court.
Realizuje projekty naukowe finansowane przez Narodowe Centrum Nauki oraz Komisję Europejską, często współpracuje z zagranicznymi ośrodkami naukowymi. Laureat Stypendium Funduszu im. Rodziny Kulczyków oraz Fundacji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 2017 r. otrzymał nagrodę specjalną w konkursie Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2017 organizowanym przez Dziennik Gazetę Prawną i Wolters Kluwer Polska, którego celem jest wyłonienie młodych prawników, wyróżniających się w pracy zawodowej i postawą społeczną.
Dyrektor organizacji pozarządowej o nazwie „Pressure Pot” (pressurepot.org). Lívia tworzy i prowadzi programy prewencyjne w szkołach na tematy takie jak małżeństwo, nieplanowana ciąża i uzależnienie od pornografii. W rzeczywistości, prowadzenie programów prewencyjnych na temat uzależnienia od pornografii to coś, co zapoczątkowała w swoim kraju kilka lat temu, a jej programy prewencyjne cieszą się obecnie dużym zainteresowaniem. Prowadzi również seminaria i warsztaty na temat pornografii dla nauczycieli i rodziców. Jej pracę napędza pragnienie, aby uczniowie dorastali w dorosłych, którzy potrafią i chcą tworzyć trwałe związki, takie jak małżeństwo, i cieszyć się seksualnością jak najdłużej. Lívia jest również autorką książki „Love Lives Offline”, w której opisuje swoje doświadczenia, mówiąc o pornografii dzieciom czy dorosłym.
Założyciel Fundacji Cyryla i Metodego, inicjator Tato.Net, trener. Absolwent KUL, stypendysta Institute For Ecumenical and Cultural Research, Saint John's University w Collegeville w USA, należy do Stowarzyszenia Innowatorów Społecznych ASHOKA i Stowarzyszenia Diakonia Światło-Życie. Bierze udział w pracach Rady Rodziny przy Ministrze Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Narodowej Rady Rozwoju - Rady do spraw Rodziny, Edukacji i Wychowania przy Prezydencie Rzeczypospolitej Polskiej. Jako trener przeprowadził ponad 2000 godzin szkoleniowych dla ojców, w tym dla ponad 250 osadzonych w zakładach karnych i aresztach śledczych. Autor wielu artykułów oraz książek: Na drodze ewangelizacji i ekumenii i Kolumbowie naszego pokolenia, współredaktor monografii Czas na Tatę (trzeci tom serii ABC. Analizy Badania Cele). Pasjonat kajakarstwa, jazdy konnej i gór. Ojciec trojga dorosłych dzieci, dziadek pięciorga wnucząt.
Ekspert ds. bezpieczeństwa informacji, audytor wiodący SZBI wg normy ISO/IEC 27001, inspektor ochrony danych, specjalista w obszarze compliance. Trener, wykładowca i publicysta. Autor książki: „RODO: obowiązki pracodawcy. Praktyczny poradnik ze wzorami”. Założyciel i prezes Fundacji na rzecz ochrony prywatności i bezpieczeństwa cyfrowego „SIECI”, której jednym z celów statutowych jest walka z uzależnieniem cyfrowym. Na co dzień pracuje z jednostkami administracji publicznej, przedsiębiorcami i trzecim sektorem, podnosząc standardy wewnętrzne i poziom bezpieczeństwa w obliczu wyzwań cyfrowych oraz wymogów prawa międzynarodowego. Po godzinach inicjuje działania edukacyjne, realizując misję szerzenia wiedzy o zagrożeniach płynących z nadużywania lub nieumiejętnego korzystania z nowych technologii”.
Profesora w Pracowni Pedagogiki Szkolnej na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Autorka i współautorką kilkudziesięciu tekstów naukowych i popularno-naukowych oraz kilku książek. Zaangażowana społecznie w tematyce edukacyjnej za pośrednictwem wielu kanałów, m.in. TVN24, Radiu Zet, Newsweeku Psychologia Dziecka, WTK, Radiu Poznań, TVP3, Wysokich Obcasach Extra. Prowadzącą webinaria, szkolenia i spotkania autorskie dla Diet & Training by Ann (Anna Lewandowska), Nowej Ery, Librusa, Fundacji Szkoła Bez Ocen, Macmillan Polska, Wydawnictwa Znak. Ambasadorka akcji Rok Relacji w Edukacji, członkinią Rady Programowej Ośrodka Koordynacyjno- Programowego Kształcenia Nauczycieli UAM w Poznaniu, zastępczynią redaktor naczelnej "Rocznika Pedagogicznego". Magistrem pedagogiki specjalnej, doktorem nauk społecznych w zakresie pedagogiki, mamą dwóch nastolatków.
Doktor nauk społecznych, adiunkt w Instytucie Spraw Społecznych i Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Prowadzi badania z zakresu bezpieczeństwa społecznego, zagrożeń w środowiskach lokalnych, profilaktyki społecznej oraz świadomości problematyki społecznej świata realnego i wirtualnego. Pełni również ważne funkcje społeczne tj., członkiem Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz certyfikowanym przez PARPA specjalistą d/s profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych w lokalnych środowiskach. Jako profilaktyk, pedagog, trener pracuje nadto z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi. Jest certyfikowanym realizatorem rekomendowanych programów profilaktycznych Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Aktywnie uczestniczył jako członek w Zespole Projektowym Centrum Usług Społecznych, którego zadaniem było koordynowanie, dokumentowanie i nadzór merytoryczny nad prawidłową realizacją projektu ,,Centrum Usług Społecznych w Myślenicach”. W roku 2020 był członkiem/ekspertem grupy roboczej ds. Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży w Internecie w Ministerstwie Cyfryzacji w Warszawie. Członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego w Warszawie. W roku 2020 odznaczony Medalem Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania.
Socjolożka, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, socjoterapeutka, trenerka, specjalistka terapii uzależnień. Kieruje Działem Profilaktyki w Miejskim Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie. Posiada doświadczenie w pracy w obszarze profilaktyki i terapii uzależnień oraz w pracy z rodzinami wieloproblemowymi.
Prezes Stowarzyszenia MANKO, Prezes Międzynarodowego Instytutu Rozwoju Społecznego, Redaktor Naczelny Głosu Seniora, ekonomista, socjolog, działacz społeczny, dziennikarz i wydawca mediów. Inicjator Programu Gmina Przyjazna Seniorom, Ogólnopolska Karta Seniora oraz już dziesięciu edycji Międzynarodowych Senioraliów w Krakowie. Zasiadał w Radzie Organizacji Pacjentów przy Rzeczniku Praw Pacjenta, w Radzie Dostępności przy Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Radzie ds. Polityki Senioralnej przy Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej.
Założyciel i prezes Fundacji DBAM O MÓJ Z@SIĘG. Socjolog problemów społecznych, wykładowca akademicki, edukator społeczny, ekspert w realizacji badań naukowych, ekspert Najwyższej Izby Kontroli, Rzecznika Praw Obywatelskich, Fundator i Prezes Fundacji DBAM O MÓJ Z@SIĘG, autor/współautor publikacji na naukowych z zakresu problemów społecznych (bezdomność, przemoc w rodzinie, uzależnienia od substancji psychoaktywnych, uzależnienia behawioralne), autor/współautor dokumentów strategicznych, programów lokalnych, pomysłodawca ogólnopolskich badań z zakresu fonoholizmu i problemu cyberprzemocy zrealizowanych wśród 22.000 uczniów oraz 4.000 nauczycieli.
Doktor nauk politycznych; były wiceminister rozwoju; pracuje na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz w branży VC. Członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP (2015-202) oraz Rady Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (2015-2019). Prezes Klub Jagiellońskiego (2007 – 2012 / 2015-2018); twórca wielu projektów społecznych (m.in. Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu). Mąż Pauliny i tata 5 dzieci.
Psycholog, prezes Fundacji Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii, autorka kilkunastu już poradników psychologicznych w zakresie wychowania i relacji, redaktor portalu dla młodzieży www.pytam.edu.pl ukierunkowanego na rozwój kompetencji emocjonalnych, społecznych i profilaktykę uzależnień, portalu dla rodziców www.rodzice.co, oraz portalu ukierunkowanego na pomoc osobom uzależnionym od pornografii: www.sos.pytam.edu.pl
Trenerka, Coach ACC ICF, specjalistka ds. public relations. Od kilkunastu lat związana z pracą w sektorze społecznym. Fundatorka Fundacji LIS. Ekspertka i wykładowca PR w NGO na Uniwersytecie Jagiellońskim. Prowadzi szkolenia w firmach, organizacjach pozarządowych jak i instytucjach publicznych. Przygotowuje analizy i kompleksowe strategie rozwoju, komunikacji dla organizacji pozarządowych a także innych podmiotów. Obecnie współpracuje z Fundacją Sela, gdzie prowadzi podcast pt. Sens Działania. Pomysłodawczyni i inicjatorka O.Coaching! - portalu gdzie każdy może dołączyć do coachingowych podróżników. Ma misję, by pokazać jak coaching może pomagać w osiąganiu celów. Na co dzień pracuje także jako coach dla klientów indywidualnych, instytucji publicznych i biznesowych.
Doktor nauk medycznych, psychiatra, psychoterapeuta, nauczyciel akademicki z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem. Dyrektor medyczny Szpitala Klinicznego im. J. Babińskiego w Krakowie. Autor wielu prac naukowych, popularyzator wiedzy z zakresu zdrowia psychicznego. Wieloletni prezes Polsko - Niemieckiego Towarzystwa Zdrowia Psychicznego. Działacz społeczny, prezes Instytutu Rozwoju Inicjatyw Społecznych. Prywatnie: mąż, ojciec czwórki dzieci, w wolnym czasie lubi spać, spacerować, czytać - zwłaszcza Sapkowskiego a ostatnio także Wegnera 🙂
Pedagog, od wielu lat zajmuje się kształceniem nauczycieli - aktualnie w Uniwersytecie Jagiellońskim. Organizuje i prowadzi placówki edukacji spersonalizowanej. Ekspert Instytutu „Educare”. Główny obszar zainteresowań badawczych to pedeutologia i koncepcja edukacji spersonalizowanej.
Razem zmieniamy świat!
Zostań wolontariuszem projektu „Uwaga! Smartfon” i dołącz do zespołu największej konferencji o cyfrowych zagrożeniach w Polsce!
W wolontariacie „Uwaga! Smartfon” każdy znajdzie coś dla siebie — bez względu na wiek i wykonywany zawód. Organizacja tak dużego przedsięwzięcia to przecież nie tylko wyzwania, ale przede wszystkim ogromna satysfakcja, rozwój i możliwość poznania wielu wyjątkowych ludzi.
Wypełnij kwestionariusz i zostań wolontariuszem!
MIĘDZYNARODOWE CENTRUM KONGRESOWE
Sekretarz Miasta Katowice - Maciej Stachura
Wiceprezes Fundacji Projekt PL - Michał Twardosz
Moderator: dr Dariusz Cupiał
Paneliści:
Anna Malinowska (ZHR)
dr hm. Piotr Larysz (ZHP)
Adam Skowron (Rada Miasta Katowice)
dr Ewa Krupnik (Uniwersytet Jagielloński, Fundacja Sela)
PROF. MARIUSZ JĘDRZEJKO (AKADEMIA PIOTRKOWSKA)
„PSYCHOSOMATYCZNE I EMOCJONALNE KONSEKWENCJE NADUŻYWANIA URZĄDZEŃ EKRANOWYCH U DZIECI I MŁODZIEŻY”
Moderator: red. Hubert Jach i red. Michał Bondyra (Polskie Forum Rodziców)
Paneliści:
dr Roman Solecki (UKEN, Krakowski Instytut Logoterapii)
Marta Wolińska (Kreatywni Nauczyciele WF)
Bartosz Szymański (Kreatywni Nauczyciele WF)
Ula Kuśnierz (Fundacja KODO)
DR EWA KRUPNIK (UNIWERSYTET JAGIELLOŃSKI)
ANDRZEJ KOC, AGNIESZKA ADAMSKA, KATARZYNA ŚWIERZEWSKA
„SPINACZ_PRAKTYKON — OD C(E)-DUR DO NAWYKÓW”
Moderator: Michał Twardosz (Fundacja Projekt PL)
Uczestnicy:
Maria Deskur (Fundacja Powszechnego Czytania)
Tomasz Grabowski OP (Wydawnictwo W drodze)
ADAM ZYCH (FUNDACJA PROJEKT PL, UWAGA! SMARTFON)
„WALKA ZE SMARTFONAMI - KULTURA OFFLINE”
WYSTĄPIENIE
DR MICHAŁ PALUCH (UKSW)
„ŻYCIE NA BRUDNO, CZYLI NA SERIO – PEDAGOGIKA LASU I PODWÓRKA”
MIĘDZYNARODOWE CENTRUM KONGRESOWE
Plac Sławika i Antalla 1
40-163 Katowice
Data: 23 października 2024
Fundacja Projekt PL
Zabłocie 23/1
30-701 Kraków
Dominik Wrona, tel. 732 550 480
23 PAŹDZIERNIKA 2024